Logo instalker.pl

Instalki: Stany jednoczone: zdejmowanie blokady simlock - nielegalne


Aktualizacja:






Gry komputerowe - sprawdź opinie

Wielu Amerykanów dzień 26 stycznia 2013 roku zapamięta na długo. Od tego dnia zdejmowanie simlocków z telefonów, które zostały kupione od amerykańskich operatorów, bez ich zgody, jest niedozwolone.

Biuro Praw Autorskich (Copyright Office) w Stanach Zjednoczonych co 3 lata zajmuje się regulacjami, które związane są między innymi ze zdejmowaniem blokady SIM-lock oraz z tak zwanym jailbreakowaniem urządzeń. Przypomnijmy, że jailbreak umożliwia uzyskanie pełnego dostępu do urządzenia i wgrywanie aplikacji i rozszerzeń, które nie są dostępne poprzez oficjalne źródła dystrybucji. Zabieg ten na szczęście pozostaje nadal legalny. Natomiast jeśli chodzi o zdejmowanie blokady simlock, prawo uległo zmianie i jest to czynność nielegalna.

Jeśli kupimy telefon w USA od operatora i na własną rękę będziemy chcieli zdjąć blokadę simlock, naruszymy w ten sposób ustawę DMCA ( Digital Millennium Copyright Act ). Zapis ten dotyczy jedynie telefonów kupionych od dnia 26 stycznia, ustawa natomiast nie obejmuje telefonów kupionych do 25 stycznia. Użytkownik, który nie będzie stosował się do tej ustawy może zostać pozwany przez operatora. W wyniku tego może zostać ukarany grzywną wynoszącą od 200 do 2500 dolarów, w skrajnych przypadkach, grzywna ta może osiągnąć wysokość do 500 tysięcy dolarów a nawet karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli ktoś jest recydywistą, grozi mu do miliona dolarów grzywny i 10 lat więzienia.

Na szczęście w Europie nic się nie zmienia. I miejmy nadzieję, że nas taki zapis nie będzie nigdy dotyczył.

x
kodeki

Dodaj komentarz

Rozwiąż równianie: 2+dwa=

Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Copyright © 2009 - 2024 NET-ATAK Group - wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie, kopiowanie i udostępnianie treści, grafik, układu oraz kodu strony stanowi naruszenie praw autorskich. Wszelkie przypadki naruszenia będą kierowane na drogę sądową (podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, t.jedn.: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631)