Logo instalker.pl

Instalki: Koniec darmowej wersji Google Apps


Aktualizacja:






Gry komputerowe - sprawdź opinie

W czwartek, 6 grudnia 2012 roku, na blogu firmy Google pojawił się wpis o zmianach dotyczących darmowej wersji Google Apps, która była dedykowana małym firmom. Przypomnijmy, że Gogle Apps pozwala firmom na komunikację między pracownikami oraz ułatwia pracę grupową i bezpieczne udostępnianie dokumentów. Dostępna opcja darmowa, pozwalała na utworzenie do 50 użytkowników, z czego każdy miał do dyspozycji 7 GB oraz dostęp do serwisów kalifornijskiej firmy.

Obecnie, jeżeli ktoś będzie potrzebował czegoś więcej niż standardowe usługi Google’a, będzie zmuszony zapłacić. Darmowa wersja zostanie zastąpiona przez pakiet biznesowy, który oferuje swoim użytkownikom po 25 GB przestrzeni, całodobowe wsparcie techniczne oraz gwarancję niezawodności na poziomie 99,9 proc. Jeśli chodzi o cenę, to wydaje nam się ona odrobinę wygórowana. Po 50 dolarów za użytkownika w abonamencie rocznym.

W zamieszczonym na blogu wpisie, możemy dowiedzieć się jakie są przyczyny zmiany decyzji. Google tłumaczy, że w ten sposób chce zapewnić wszechstronne oraz kompleksowe usługi firmom, którym darmowa opcja po prostu nie zawsze wystarczała. Rezygnacja z darmowej wersji pozwoli Google’owi skupić się na użytkownikach, którzy płacą abonament i będą w stanie dostarczyć im usługi wyższej jakości niż dotychczas. W tym wpisie pomijany jest jednak fakt zysków, które to posunięcie przyniesie firmie. Z drugiej strony Google zapewnia, że zmiana ta nie będzie miała wpływu na obecnych użytkowników jego usług. Nie zostaną wprowadzone zmiany także w opcji edukacyjnej Google Apps, czyli dedykowanej placówkom uczelnianym.

x
kodeki

Dodaj komentarz

Rozwiąż równianie: 2+dwa=

Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Copyright © 2009 - 2024 NET-ATAK Group - wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie, kopiowanie i udostępnianie treści, grafik, układu oraz kodu strony stanowi naruszenie praw autorskich. Wszelkie przypadki naruszenia będą kierowane na drogę sądową (podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, t.jedn.: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631)